Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Badania i Technologie

Drukuj

Nanostruktury w nowym laboratorium

10.02.2014 | Aktualizacja: 11.04.2014 21:17

Przecięcie nanowstęgi (fot. Krzysztof Mazur)

Nanowstęga przecięta. Laboratorium może działać - rektor Politechniki Wrocławskiej profesor Tadeusz Więckowski oficjalnie zainaugurował 10 lutego działalność "Laboratorium wytwarzania i badania nanostruktur za pomocą zogniskowanych wiązek jonów i elektronów (FIB/SEM)".
Zakład Metrologii Mikro- i Nanostruktur na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki wzbogacił się o nową pracownię - Laboratorium Drobnowidztwa i Drobnodziejstwa. 

youtube

- Tutaj możemy zmierzyć i opisać metrologicznie nanostruktury - mówił profesor Teodor Gotszalk, szef zespołu. - Laboratorium powstało dzięki zaangażowaniu mnóstwa osób, w tym doktorantów i studentów wydziału. Dziękuję im za to, za ich pasję, ciekawość i radość z tego, co robią.
Sam moment symbolicznego otwarcia laboratorium odbył się w nanoskali. Rektor Politechniki Wrocławskiej przy użyciu mikroskopu elektronowego dokonał przecięcia nanowstęgi. Zgromadzeni goście obserwowali ten moment na ekranach monitorów.
Profesor Andrzej Dziedzic, dziekan Wydziału Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, zapewnił, że laboratorium będzie się rozwijać i wzbogacać o nowy sprzęt.
ISZ