Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Gala aktywnych studentów

13.06.2013 | Aktualizacja: 25.06.2013 09:46

Stypendium otrzymała również Natalia Klimecka z II roku Inżynierii Systemów na Wydziale Informatyki i Zarządzania, jednocześnie prezenterka telewizji Styk (fot. Krzysztof Mazur)

Nagrody, podziękowania i dużo radości przy muzyce politechnicznego Big Bandu – w auli Politechniki Wrocławskiej wręczono w czwartek dyplomy i listy gratulacyjne dla 150 najaktywniejszych studentów PWr. Najbardziej pomocni studentom pracownicy otrzymali statuetki „Poliludka”.
- Mamy znakomitą młodzież i powinniśmy być dumni z naszych studentów i absolwentów, którzy przyczyniają się do ugruntowania wysokiej pozycji Politechniki Wrocławskiej. Bądźcie nadal aktywni, nie zmieniajcie się! – apelował rektor profesor Tadeusz Więckowski, witając zebranych.

youtube

Dyplomy i listy gratulacyjne studentom poszczególnych wydziałów wręczali rektor PWr profesor Tadeusz Więckowski, prorektor ds. studenckich dr Zbigniew Sroka i przedstawiciele władz dziekańskich każdego z wydziałów. W imieniu nagrodzonych dziękowała Marta Maciaszek, studentka Wydziału Informatyki i Zarządzania, koordynatorka gali. - Politechnika umożliwia realizację marzeń i rozwijanie zdolności. Zachęcam kolegów do budowania silnych zespołów, do motywowania i pomagania. Ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność – mówiła.

Studenci pokusili się o podsumowanie aktywności studenckiej na podstawie danych z internetu i portali społecznościowych. Okazało się, że największe zainteresowanie dotyczyło wydarzeń związanych z juwenaliami, najaktywniejsze organizacje studenckie to Fundacja Manus, Samorząd Wydziału Informatyki i Zarządzania oraz Samorząd Studencki PWr.
W tym roku po raz drugi studenci nagrodzili najbardziej im pomocnych pracowników PWr. Zuzanna Hazubska, przewodnicząca Zarządu Parlamentu Studentów, wręczyła „Poliludki” pięciu osobom: Grzegorzowi Kozłowskiemu, Monice Macińskiej, Agnieszce Niczewskiej, dr. Zenonowi Okraszewskiemu i Małgorzacie Pelc.
Natomiast nagrodę dla najbardziej uśmiechniętego dziekanatu otrzymał zespół dziekanatu Wydziału Mechanicznego. Zwycięzców tej nagrody wyłoniono na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród studentów. Dziekanat W-10 otrzymał w niej ocenę 4,11. – Obiecuję, że nasz zespół postara się nie tylko utrzymać, ale i poprawić dotychczasowy poziom obsługi – mówiła, przy głośnym aplauzie studentów, kierownik dziekanatu Danuta Dąbek.
Wśród laureatów Stypendium z Funduszu Własnego PWr była Natalia Klimecka z II roku Inżynierii Systemów na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Pracuje jednocześnie jako prezenterka w Studenckiej Telewizji Styk. - Do telewizji trafiłam przypadkowo. Wybrałam się kiedyś na Dni Aktywności Studenckiej, bo chciałam dołączyć do Koła Naukowego Logistic, ale obok stanowisko miała telewizja Styk i zapytałam, co trzeba zrobić, aby tam się dostać, bo mówiono mi, że wystarczy tylko się uśmiechać. Zaproszono mnie na spotkanie redakcyjne, dostałam swój pierwszy materiał i tak to się zaczęło. W telewizji pracuję już kilka miesięcy, wciągnęłam się i sprawia mi to coraz większą frajdę.
 Jak to godzisz ze studiami?
- Nauczyłam się rozciągać dobę. Teraz ma już chyba 30 godzin.
Czy praca w telewizji przyda się w dalszych planach zawodowych?
- Może nie bezpośrednio, ale nauczyłam się tu rozmawiać z ludźmi, nabrałam pewności siebie. Jako inżynier systemów będę musiała zarządzać jakąś grupą ludzi, więc te umiejętności będą mi przydatne. Telewizja uczy radzić sobie w trudnych sytuacjach, koordynować pracę, a to zawsze będzie potrzebne.
Krystyna Malkiewicz