Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Gościmy delegację Uniwersytetu w Strasburgu

17.04.2013 | Aktualizacja: 09.05.2013 10:56

Na zaproszenie rektora prof. Tadeusza Więckowskiego gości na Politechnice Wrocławskiej delegacja z Uniwersytetu w Strasburgu. Celem wizyty jest podpisanie szczegółowego porozumienia o współpracy między uczelniami.
Porozumienie dotyczyć będzie współpracy między Wydziałem Podstawowych  Problemów Techniki, Wydziałem Elektroniki oraz Wydziałem Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWr a Wydziałem Fizyki i Inżynierii Uniwersytetu w Strasburgu. Dzięki niemu możliwa będzie m.in. wymiana studentów, doktorantów i pracowników obu uczelni w zakresie wspólnych programów kształcenia, staży badawczych, wspólnego kierownictwa naukowego prac doktorskich, wspólnych badań naukowych i publikacji.
Rektora uczelni UNISTRA z Alzacji reprezentuje prof. Abdelmjid Nourreddine, dziekan Wydziału Fizyki i Inżynierii. Koordynatorami współpracy akademickiej ze strony PWr są prof. Jan Misiewicz, a ze strony UNISTRA prof. Zbigniew Kuźnicki. Delegację przyjmie rektor PWr prof. Tadeusz Więckowski oraz prorektor ds. rozwoju prof. Cezary Madryas, a także dziekani współpracujących wydziałów. Goście spotkają się ze studentami i zwiedzą wybrane laboratoria, m.in. Centrum Edukacyjno-Badawczego Technopolis przy ul. Długiej.
Uniwersytet w Strasburgu został założony w 1567 roku i należy do największych i najbardziej liczących się uczelni we Francji, a także do czołowych uczelni na świecie. Z Politechniką Wrocławską współprace od kilku lat. Obie uczelnie realizują m.in studia w ramach tzw. podwójnego dyplomu (Master z Fizyki). 
(em)