Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Miasta

Drukuj

Europejska Nagroda Obywatelska dla Teatru Arka

13.06.2013 | Aktualizacja: 14.06.2013 10:27

„Bal u Hawkinga” zostanie wystawiony 24 czerwca

Za działania przyczyniające się do wzajemnego zrozumienia wrocławski Teatr Arka otrzymał Europejską Nagrodę Obywatelską.  Jest wśród 43 laureatów nagrodzonych przez Parlament Europejski.
Arka to jedyny w Polsce teatr integracyjny, w którym wraz z absolwentami szkół teatralnych występują osoby niepełnosprawne. Wystawia spektakle oparte na dziełach klasyków, ale także współczesnych twórców. Obala stereotypy dotyczące postrzegania osób niepełnosprawnych, zachęca do zastanowienia się, co w życiu jest naprawdę ważne. Właśnie za tę działalność nagrodził ich Parlament Europejski.
Poza Arką wśród nagrodzonych z Polski są: dyrektor teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb, przewodnicząca poznańskiej filii Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Alicja Kobus i Brama Grodzka, Teatr NN z Lublina.
W najbliższym czasie Teatr Arka zagra: w piątek 21 czerwca (godz. 18) oraz w niedzielę (godz. 19) „Moralność pani Dulskiej”, a 24 czerwca o godz. 19 „Bal u Hawkinga”. 24 czerwca wręczona mu zostanie też Nagroda Miasta Wrocławia.
Teatr Arka mieści się przy ul. Menniczej 3 (wejście od Świdnickiej 28).
Maria Lewowska