Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Badania i Technologie

Drukuj

Konkurs dla matematyków. Nagrodą miesięczny pobyt we Francji

13.01.2015 | Aktualizacja: 26.01.2015 14:06

(fot. Styk Telewizja Politechniki Wrocławskiej)

Polscy matematycy mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie "Prix Szolem Mandelbrojt". Zwycięzca otrzyma miesięczne stypendium badawcze we Francji w wybranym przez niego laboratorium. Zgłoszenia należy przesyłać do 27 marca
Do konkursu o Nagrodę Szolema Mandelbrojta mogą zgłaszać się naukowcy w wieku do 45 r. życia, zajmujący się matematyką teoretyczną lub stosowaną.
Zgłoszenia wraz z projektem badawczym należy złożyć do piątku 27 marca z listą pięciu dowolnie wybranych publikacji i z dopiskiem "Candidature Prix Szolem Mandelbrojt". Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu 2015 roku, pobyt badawczy będzie mógł się rozpocząć między 1 maja a 1 grudnia 2015 r.


Patronem nagrody jest Szolem Mandelbrojt - matematyk pochodzenia polsko-żydowskiego, którego badania dotyczyły głównie klasycznej analizy matematycznej.
Polskich naukowców do udziału w konkursie zapraszają Instytut Francuski w Polsce i Ambasada Francji w Polsce wspólnie z Francuskim Towarzystwem Matematycznym. Więcej informacji na stronie internetowej Instytutu Francuskiego oraz tutaj.

red