Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Klubu Seniora

Drukuj

Ukazała się nowa antologia twórczości seniorów Politechniki Wrocławskiej

23.10.2015 | Aktualizacja: 23.10.2015 11:13

Spotkanie w Klubie Seniora poświęcone tomikowi „W chwilach wytchnienia” (fot. Maria Lewowska)

Ósma antologia twórczości seniorów naszej uczelni trafiła niedawno do rąk czytelników. Jako pierwsi dostali ją ci, którzy 15 października wzięli udział w dorocznym zebraniu Koła Emerytów i Rencistów naszej uczelni. Inni mogą ją odebrać w Klubie Seniora

Wydany w tym roku tomik nosi tytuł „W chwilach wytchnienia”. Zawiera utwory jedenastu autorów, bardzo zróżnicowane zarówno pod względem treści, jak i formy. Wszystkie one powstały w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Autorzy utworów zamieszczonych w antologii i ich goście zebrali się 20 października w Klubie Seniora, by w kameralnym gronie przedstawić swoje najnowsze utwory (niektóre z nich powstały już po wydrukowaniu tomiku). Doc. Hanka Karkowska, przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów PWr, podziękowała Barbarze Gulbinowicz, wrocławskiej artystce malarce za udostępnienie obrazu „Klifowa skarpa”, który zdobi okładkę antologii. Przypomniała też, że niektórzy z autorów wydali swoje samodzielne tomiki. Andrzej Ostoja-Solecki, członek zarządu KEiR dodał, że co miesiąc w klubie odbywają się spotkania autorskie z twórcami nowo wydanych książek. – Ich harmonogram jest już wypełniony aż do wiosny – podkreślił.

Antologię można bezpłatnie dostać w Klubie Seniora PWr (bud. A1, pok. 41).

Maria Lewowska