Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Klubu Seniora

Drukuj

Prace Marty i Pawła Jaszczuków na wystawie w Klubie Seniora

20.04.2016 | Aktualizacja: 20.04.2016 13:48

Wernisaż wystawy prac Marty i Pawła Jaszczuków w Klubie Seniora (fot. Krzysztof Mazur)
W Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej można obejrzeć wystawę prac Marty i Pawła Jaszczuków. Składa się na nią 26 plansz – kompozycji plastyczno-poetyckich, na których splatają się różne działania twórcze małżonków
Podstawą kompozycji są wiersze autorstwa Marty Jaszczuk, a warstwę uzupełniającą stanowią rysunki, malarstwo i prace graficzne obojga autorów oraz kilka fotografii Marty Jaszczuk. Prace układają się w cykle tematyczne – rodzinne, egzystencjalne i patriotyczne. Pojawiają  się tu portrety rodzinne, ale też rysunki metaforyczne oraz niewielkie kompozycje malarskie.
Emeryci Politechniki Wrocławskiej już kilkakrotnie spotkali się z twórczością państwa Jaszczuków. Paweł, architekt, pracuje na Wydziale Architektury naszej uczelni. Kilkakrotnie wystawiał swoje obrazy w Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej. Marta, także architekt, przedstawiła tu swoje fotografie wrocławskiego Ogrodu Botanicznego i wiersze o tematyce przyrodniczej. Tym razem zdecydowali się na wspólną wystawę.
Na wernisażu wystawy, który odbył się 13 kwietnia, zebrało się liczne grono seniorów naszej uczelni i przyjaciół artystów. Podziwiali wystawione obrazy i wysłuchali recytacji wierszy w wykonaniu Marty Jaszczuk. Wystawę można oglądać do 6 maja.
ml