Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Klubu Seniora

Drukuj

Architektura Szklarskiej Poręby na wystawie w Klubie Seniora

29.08.2016 | Aktualizacja: 29.08.2016 11:30

Zdjęcie z wystawy „Architektura Szklarskiej Poręby - impresje fotograficzne 2015"

Klub Seniora Politechniki Wrocławskiej zaprasza na wystawę „Architektura Szklarskiej Poręby - impresje fotograficzne 2015". Złożyły się na nią zdjęcia dr Doroty Łuczewskiej i architekt Barbary Siomkajło
Autorki zdjęć pracują w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Ich fotografie były już prezentowane w listopadzie 2015 r. w zabytkowej willi Hendricha w Szklarskiej Porębie, a obecnie można je oglądać w Klubie Seniora PWr (bud. A-1, sala 41).  Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 15 do 19 września.
Tematem prac jest architektura Szklarskiej Poręby w szerokim tego słowa znaczeniu – od skromnego detalu po szerokie ujęcia pejzażowe, od wiejskiej chaty czy willi o podmiejskim charakterze po obiekty hotelowe i schroniska. Temat g był przygotowany w ramach projektu "Odremontowana  willa Hendricha w Szklarskiej Porębie punktem międzynarodowych spotkań odkrywających walory kulturowe, historyczne i społeczno-gospodarcze pogranicza dolnośląsko-saksońskiego" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.
r