Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Spotkanie z firmami wysokich technologii

12.04.2013 | Aktualizacja: 17.04.2013 14:30

Polskie firmy UTC, specjalizujące się w produkcji lotniczej, zapraszają na „Dzień UTC  na Politechnice Wrocławskiej”. Spotkanie odbędzie 17 kwietnia o godz. 10  w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.
Na stoiskach swoje produkty, technologie i możliwości zaprezentują: WSK Rzeszów, PZL-Mielec, Pratt&Whitney Tubes Niepołomice, Pratt&Whitney Kalisz, Pratt&Whitney AeroPower Rzeszów, United Technologies AeroSpace Systems z Wrocławia, Kalisza i Krosna. Będzie można wysłuchać wykładów prowadzonych przez kluczowych inżynierów firm, a także spotkać się z pracownikami działów HR, zapytać o staże i możliwości zatrudnienia.
United Technologies to światowa korporacja wysokich technologii i lider w wielu ważnych dziedzinach, przede wszystkim w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Wybór Politechniki Wrocławskiej nie jest przypadkowy - firmy UTC  we współpracy z pracownikami naukowymi PWr realizowały lub realizują wspólnie wiele projektów.
Rozstrzygnięte zostaną  dwa konkursy dla studentów Politechniki – konstrukcyjny „Tylko dla orłów” oraz paszportowy. Regulaminy konkursów dostępne są tutaj.

W Centrum Kongresowym zaprezentują się firmy:
UTC  AeroSpace Systems Krosno – wiodący producent podwozi lotniczych, spółka z dwoma zakładami: w Krośnie i Rzeszowie pokaże  m.in. produkowane w Polsce podwozie przednie samolotu Boeing 737, który m.in. jest na wyposażeniu  PLL LOTT.
Pratt&Whitney AeroPower Rzeszów – producent m.in. pomocniczych jednostek zasilających do  największych samolotów świata - zaprezentuje systemy dostarczające energię elektryczną dla współczesnych konstrukcji lotniczych, takich jak np. Boeing 787 Dreamliner.
WSK „PZL-Rzeszów” S.A. od 11 lat należąca do korporacji, jest producentem komponentów do silników lotniczych i kompletnych jednostek napędowych. Zaprezentuje pracującą makietę silnika do śmigłowca oraz komponenty silników lotniczych.
PZL Mielec, firma z 75-letnią tradycją od  6 lat należąca do rodziny Sikorsky Aircraft pokaże najnowsze trendy w branży śmigłowcowej i możliwości rozwoju, jakie oferuje ten sektor przemysłu lotniczego. O kulisach swojej pracy opowiedzą konstruktorzy zaangażowani w produkcję śmigłowca wielozadaniowego S-70i BLACK HAWK.
Pratt&Whitney Kalisz – producent części do silników turbośmigłowych, turbowentylatorowych i turbowałowych Pratt & Whitney Canada oraz Centrum Doskonałości Technologicznej kół zębatych, aparatów kierujących i wałów napędowych.
Pratt&Whiteny Tubes – jest producentem szerokiego zakresu zespołów rurowych do silników lotniczych oraz komponentów turbin gazowych generatorów energii elektrycznej. Na stoisku będzie można obejrzeć nowoczesne metody pomiarowe stosowane w kontroli jakości zespołów rurowych.
UTC  AeroSpace Systems Wrocław – zajmuje się produkcją układów paliwowo – regulujących do silników lotniczych oraz układów i detali hydraulicznych służących do sterowania i kontroli lotu w samolotach i śmigłowcach.
UTC Aerospace Systems, HS Kalisz – zajmuje się produkcją sztywnych przewodów rurowych  oraz elastycznych rurowych kolektorów paliwowych, przeznaczonych do silników lotniczych.
Oprac. red