Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Międzynarodowa konferencja o niezawodności systemów technicznych

17.06.2015 | Aktualizacja: 17.06.2015 13:58

Konferencja DepCoS-RELCOMEX w 2014 r. (fot. materiały organizatorów)

Po raz dziesiąty naukowcy z całego świata spotkają się na konferencji DepCoS-RELCOMEX. Katedra Informatyki Technicznej  Wydziału Elektroniki PWr organizuje ją pod koniec czerwca w Pałacu Brunów 

W konferencji weźmie udział około 60 naukowców,  w tym prawie połowa z zagranicy. Wygłoszą referaty na temat zagadnień niezawodności współczesnych, często bardzo złożonych i rozległych systemów technicznych, np. sieci komputerowych i funkcjonującego w nich oprogramowania, systemów transportowych czy systemów obsługi lotnisk, itp. 


Nazwa konferencji wynika z angielskiego tłumaczenia tematyki konferencji  - Dependability and Complex Systems, czyli DepCoS. Drugi człon - RELCOMEX  - pochodzi od nazwy cyklu konferencji, które prof. Wojciech Zamojski z Wydziału Elektroniki organizował jeszcze pod egidą Instytutu Cybernetyki Technicznej od 1979 r.

Wśród uczestników konferencji będą m.in. prof. Mikołaj Rogalev, rektor Moscow Power Engineering Institute, delegacja Transport and Telecommunication Institute z Rygi z prorektor prof. Iriną Yatskiv oraz prof. Min Xie z City University of Hong Kong, który przyjedzie do Brunowa z gościnnym wykładem.

W czasie konferencji zaplanowano także warsztaty CrISS-DESSERT (Critical Infrastructure Security and Safety – Dependable Systems, Services & Technologies), organizowane pod przewodnictwem prof. Vyacheslav Kharchenki Kharchenki z National Aerospace University z Charkowa.

Konferencja odbędzie się w odrestaurowanym XVII-wiecznym Pałacu Brunów. Naukowcy będą mieli okazję zwiedzić okolice zabytku i skorzystać z atrakcji turystycznych regionu. Obejrzą m.in. hutę szkła w Szklarskiej Porębie.
DepCoS-RELCOMEX zacznie się 29 czerwca i potrwa do 3 lipca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia. Komitet organizacyjny konferencji tworzą prof. Wojciech Zamojski, dr W. Marek Barański, dr Jacek Mazurkiewicz, dr Jarosław Sugier, dr Tomasz Walkowiak i Monika Bobnis z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W komitecie programowym są naukowcy z całego świata, m.in. z Egiptu, Jordanu, Ukrainy, Rosji, Włoch czy Węgier.

lucy