Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Trwają X Krajowe Warsztaty Kompatybilności Elektromagnetycznej [ZDJĘCIA]

25.06.2015 | Aktualizacja: 25.06.2015 11:20

X Krajowe Warsztaty Kompatybilności Elektromagnetycznej (fot. Krzysztof Mazur)

Od środy naukowcy i przedstawiciele firm szkolą się na Politechnice Wrocławskiej na X Krajowych Warsztatach Kompatybilności Elektromagnetycznej. Bierze w nich udział ponad stu uczestników

Warsztaty gromadzą zarówno przedstawicieli środowiska akademickiego, jak i firm, które zajmują się zagadnieniami kompatybilności elektromagnetycznej. Mają okazję dyskutować m.in. o nowelizacji aktów prawnych, niektórych standardów i planów zmian normalizacyjnych, a także o problematyce odporności urządzeń na zjawiska elektromagnetyczne występujące w sieciach elektroenergetycznych  w zakresie częstotliwości do 150 kHz czy ochroną ludzi i środowiska przed ekspozycją na pola elektromagnetyczne. Szczegółowy program tutaj.


Warsztaty potrwają do piątku. Towarzyszą im porównania międzylaboratoryjne w zakresie pomiarów pola elektromagnetycznego dla celów bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska, posiedzenie Sekcji Kompatybilności Elektromagnetycznej Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, posiedzenie organizacyjne EMC-LabNet oraz posiedzenie IEEE EMC Society Polish Chapter. Elementem wydarzenia jest także wystawa zorganizowana w holu i na pierwszym piętrze Centrum Kongresowego PWr. Ekspozycja pokazuje sprzęt do badań kompatybilności. 

KWKE są organizowane co dwa lata. To konferencja o charakterze szkoleniowym i naukowym, która popularyzuje badania i zapewnianie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) urządzeń, systemów i instalacji. Organizują ją wspólnie Katedra Telekomunikacji i Teleinformatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, Zakład Kompatybilności Elektromagnetycznej we Wrocławiu, Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Sekcja Kompatybilności Elektromagnetycznej Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN. 

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego warsztatów jest dr Zbigniew Jóskiewicz. Na czele rady programowej stoi prof. Tadeusz Więckowski.

l