Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Naukowcy i przedstawiciele firm z całego świata przyjadą na konferencję MEPS2015

03.07.2015 | Aktualizacja: 06.07.2015 12:00

Gmach główny Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

W poniedziałek na Politechnice Wrocławskiej zaczyna się międzynarodowa konferencja Modern Electric Power Systems. Weźmie w niej udział 95 naukowców i przedstawicieli firm, m.in. z Kanady, Chin, Australii czy Indii

Uczestnicy konferencji przez cztery dni będą dyskutować o tematach z zakresu elektroenergetyki, a zwłaszcza elektrycznej automatyki zabezpieczeniowej, a także o aspektach ekonomicznych i finansowych energetyki. Wśród zaplanowanych sesji tematycznych są m.in. modelowanie i prognozowanie cen energii elektrycznej, rynek energii czy odnawialne źródła energii. 


Konferencję organizują Katedra Elektroenergetyki na Wydziale Elektrycznym PWr i Katedra Badań Operacyjnych, Finansów i Zastosowań Informatyki na Wydziale Informatyki i Zarządzania PWr. Weźmie w niej udział 95 naukowców i przedstawicieli firm, m.in. z Kanady, Australii, Chin, Indii, Iranu, a także Niemiec, Danii i Ukrainy. Wśród uczestników są znani uczeni - prof. Tarlochan Sidhu z  University of Ontario Institute of Technology (Kanada), prof. Stefan Trueck z Macquarie University (Australia), dr Ivan Dudurych z Transmission System Operator (Irlandia) i dr Bogdan Kasztenny z Schweitzer Engineering Laboratorie (Kanada), którzy przyjadą z gościnnymi wykładami. Zaplanowano także sesje posterowe.

Na czele komitetu naukowego konferencji stoi prof. Jan Iżykowski. Komitetem organizacyjnym kieruje prof. Eugeniusz Rosołowski. Uczestnicy wydarzenia będą obradować w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej (budynek D-20). Będą mieli także okazję obejrzeć Wrocław z perspektywy Odry w czasie wycieczki statkiem. 

Szczegółowe informacje na temat Modern Electric Power Systems 2015 na stronie internetowej konferencji.

lucy