Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Członkowie Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji spotkają się na PWr

14.07.2015 | Aktualizacja: 17.07.2015 13:37

Gmach główny Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

O godz. 10.30 w środę w sali Senatu  zacznie się posiedzenie rady naukowo-przemysłowej „Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji” (IATI). Jej członkowie będą omawiać m.in. strategię energetyczną KGHM do 2030 r. i możliwości pozyskania funduszy na projekty realizowane wspólnie przez firmy i uczelnie wyższe.

Instytut powstał rok temu z inicjatywy Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej. To potężne konsorcjum zrzesza 23 uczelnie wyższe, osiem przedsiębiorstw isiedem instytutów badawczych, a jego głównym celem jest realizacja wspólnych projektów, wymiana informacji i doświadczeń. Ma stanowić forum integracji przedsiębiorców i uczelni.
W ramach IATI funkcjonuje ponad pięćdziesiąt tzw. centrów kompetencji, w których realizowane są projekty badawcze. Podzielone zostały na 13 obszarów tematycznych m.in. transport, nanoprocesy i nanoprodukty, zielona gospodarka, surowce, środowisko i bezpieczeństwo.
W trakcie środowego spotkania zostaną utworzone nowe centra kompetencji, będą omawiane także m.in. kwestie strategii energetycznej KGHM do 2030 r. oraz możliwości dotacji dla działań kooperacyjnych biznesu i nauki.
W programie znalazło się również podsumowanie rocznej działalność konsorcjum. W tym czasie instytut podpisał m.in. umowy o współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu i dwiema Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi – Wałbrzyską i Legnicką. Pod patronatem IATI odbyły się także warsztaty i konferencje m.in. na temat polityki surowcowej Polski.
 Program konferencji:
I sesja - godz. 10.30-12:
* Otwarcie spotkania
* Podsumowanie rocznej działalności Konsorcjum IATI
* Prezentacja proponowanych nowych Centrów Kompetencji
* Podjęcie uchwał o utworzeniu nowych Centrów Kompetencji
* Informacja o Koordynatorach Obszarów Tematycznych
* Podjęcie uchwał dotyczących Koordynatorów Obszarów Tematycznych
Przerwa kawowa
 II sesja - godz. 12.30-14:
*  „Jednolita, europejska metodyka oceny środowiskowej produktów i organizacji – konsekwencje dla Polski” – J. Klonowski, Ministerstwo Gospodarki
*  „Strategia Energetyczna KGHM do roku 2030” – M. Majchrowicz, KGHM Polska Miedź *  „Możliwości dotacji dla działań kooperacyjnych” – G. Pelczar, Nowy Projekt, J.Kulczycka IATI
*  Sprawy wniesione i wystąpienia zaproszonych gości
* Dyskusja
* Zakończenie spotkania

mc