Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Studencka konferencja naukowa już we wrześniu

28.07.2015 | Aktualizacja: 28.07.2015 15:11

Uczestnicy konferencji w ubiegłym roku (fot. Paweł Markuszewski)

Studenci i doktoranci z Politechniki Wrocławskiej organizują międzynarodową konferencję naukową dla swoich kolegów z innych uczelni. Trzynasta edycja  Students' Science Conference odbędzie się w Cieplicach (17-20 września)
– Swoje prezentacje zgłosiło ponad 80 studentów – mówi Zuzanna Hazubska z PWr, główna koordynatorka konferencji. Dodaje, że tematyka jest interdyscyplinarna  – Mamy prace dotyczące  nie tylko nauk stricte technicznych, ale też z medycyny czy zarządzania.
Po raz pierwszy w konferencji wezmą udział nie tylko studenci z Polski i Europy. – Przyjadą wolni słuchacze z uczelni w Japonii, Indii i Nigerii – opowiada organizatorka. Podkreśla, że konferencja w całości odbywa się w języku angielskim: – Dla studentów to taki trening, a zarazem pierwszy krok w karierze naukowej.
Uczestnicy mogą  zaprezentować wyniki swoich badań szerokiemu gronu słuchaczy, ale też wymienić się poglądami z innymi młodymi naukowcami. Każda zgłoszoną pracę oceni komitet naukowy, w skład którego wejdą recenzenci z różnych uczelni.  Najlepsze zostaną nagrodzone.
Przewodniczącym komitetu organizacyjnego Students' Science Conference  jest prof. Zbigniew Sroka, prorektor ds. studenckich PWr.
Więcej o konferencji tutaj.
ISZ