Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Warsztaty dla młodych informatyków

03.09.2015 | Aktualizacja: 07.09.2015 14:15

Wydział Informatyki i Zarządzania (fot. materiały promocyjne PWr)

Wydział Informatyki i Zarządzania PWr i Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu organizują wspólną konferencję naukową. Prelegentami będą uczniowie
Przygotowane przez siebie referaty zaprezentują 7 września w ramach Dolnośląskich Warsztatów Młodych Informatyków. – Chcemy pokazać licealistom, jak wygląda prawdziwy naukowy świat, dlatego traktujemy tę konferencje bardzo poważnie – mówi Dorota Matloch z PWr. – Powołaliśmy komitet naukowy, który wyłonił najlepsze prace, prelegenci otrzymają też książkę zawierającą wszystkie wystąpienia przygotowane na konferencję. Co najważniejsze, będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia naukowe.
Warsztaty skierowane są do zdolnych i ambitnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych informatyką. 


Organizatorzy zaplanowali trzy sesje naukowe. Uczniowie będą dyskutować m.in. o systemach wieloagentowych wspomagających przetwarzanie ekspertyz, o iBOX-ie, strategii w grze „kółko i krzyżyk” czy o Pokemonach. Wysłuchają też prelekcji na temat aktualnie prowadzonych badań we Wrocławiu i na świecie. Wykład plenarny o informatyce w medycynie i sporcie wygłosi dr. inż. Jarosław Drapała z PWr.
Warsztaty odbywają się pod patronatem rektora naszej uczelni prof. Tadeusza Więckowskiego oraz prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9 (budynek D-21 – Bibliotech, sala 007).
ISZ