Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Opowiedzą o bezpłatnej platformie internetowej, która pomaga naukowcom

10.11.2015 | Aktualizacja: 10.11.2015 13:29

Klaster Bem (fot. Krzysztof Mazur)

Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe (WCSS) Politechniki Wrocławskiej organizuje konferencję naukową „Platforma E-SCIENCE.PL - wzmocnienie potencjału zespołów naukowych”. Podsumuje na niej projekt bezpłatnej platformy internetowej powstałej z myślą o polskich naukowcach i ich pracy

Platforma E-SCIENCE.PL jest miejscem ułatwiającym środowisku naukowemu przetwarzanie i gromadzenia danych i wyników badań oraz ich prezentację i  wymianę. Powstała w ramach projektu SPIN-LAB i ma przede wszystkim usprawnić działalność polskich laboratoriów badawczych.


WCSS, udostępniając bezpłatnie E-SCIENCE.PL, chce pomóc wdrożyć w jednostkach naukowo-badawczych pakiety usług i aplikacji, które mają wzmacniać badania naukowe i poprawić jakość zarządzania pracą badawczą.

O platformie i jej funkcjonalnościach będzie można posłuchać 27 listopada na konferencji podsumowującej działania w ramach projektu. Spotkanie zacznie się o godz. 10 w Sali Rektorskiej budynku H-14. Po jego zakończeniu będzie można zwiedzić WCSS i jego zasoby obliczeniowe oraz obejrzeć Superkomputer Bem, który w tym roku trafił na listę najszybszych komputerów świata Top500. Szczegółowy program wydarzenia tutaj.

Konferencja jest bezpłatna. Konieczna jest jedynie rejestracja do 23 listopada w formularzu dostępnym tutaj.

Projekt SPIN-LAB (Specjalizowana Polska Infrastruktura Naukowa na rzecz Laboratoriów Badawczych) jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

l