Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

​Koszty smogu. Seminarium na Politechnice Wrocławskiej

11.11.2015 | Aktualizacja: 12.11.2015 09:41

Praca, która wygrała w konkursie "Plakatem w Smog" i jest używana w całej kampanii. Autorka: Katarzyna Cimała.

Wpływ zanieczyszczenia powietrza na zdrowie mieszkańców miast to główny temat seminarium „Koszty smogu”, które zaplanowano na 17 listopada. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej 

– Konferencja jest częścią dużego projektu realizowanego przez organizację Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) – opowiada Hanna Schudy z DAS. – Chcemy zwrócić uwagę na rosnący problem smogu. To zjawisko nasila się zwłaszcza w momencie, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, dlatego też 1 listopada wystartowaliśmy z kampanią outdoorową, a kolejnym etapem są właśnie spotkania ze specjalistami.


W trakcie seminarium dr med. Adam Stańczyk z Wojskowego Instytutu Medycznego CSK MON i Jakub Krzeszowiak z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawią informacje m.in. o wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie mieszkańców. Natomiast dr inż. Łukasz Szałata z Politechniki Wrocławskiej opowie o budownictwie pasywnym, zielonych dachach oraz odnawialnych źródłach energii, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

– Konferencja jest skierowana do lekarzy, naukowców i urzędników, którzy mają do czynienia ze smogiem w swoim codziennym życiu lub w pracy zawodowej. Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w grudniu, poruszymy kwestie prawne i administracyjne związane z funkcjonowaniem ustawy antysmogowej – dodaje Hanna Schudy.

Konferencję zakończą warsztaty z udziałem prelegentów i uczestników seminarium, które poprowadzi Jakub Jędrak, przedstawiciel inicjatywy Polski Alarm Smogowy.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia i wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: hanaschudy@gmail.com lub na numer  telefonu 733 616 509.

Organizatorami konferencji są Dolnośląski Alarm Smogowy, Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia oraz miasto Wrocław.

Michał Ciepielski