Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Wrocławskie Dni Mostowe na Politechnice Wrocławskiej

24.11.2015 | Aktualizacja: 24.11.2015 10:50

Budowa największego w Polsce mostu łukowego - imienia gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu (fot. Pko/Wikimedia Commons)

Mosty łukowe, ich historia i projektowanie, budowa oraz diagnostyka i utrzymanie to główne tematy konferencji „Wrocławskie Dni Mostowe 2015”. Spotkanie odbędzie się w czwartek Politechnice Wrocławskiej

Spotkanie ma związek z przyznaniem przez Unię Europejską drugiej transzy środków finansowych na rozbudowę i modernizację infrastruktury transportowej Polski. Zdaniem organizatorów konieczne wydaje się więc m.in. sporządzenie raportu na temat stanu i poziomu technicznego obiektów mostowych wybudowanych w ostatnich 15 latach.


Ponieważ w tym czasie polscy projektanci wrócili do nieco zapomnianych mostów łukowych i odkryli na nowo tkwiące w nich możliwości kreatywnego kształtowania, organizatorzy konferencji postanowili tegoroczne seminarium poświęcić właśnie tej tematyce.

Konferencję poprzedzą jednodniowe warsztaty pod hasłem „Antykorozja stali i betonu”, które zaplanowano na środę, 25 listopada, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20). Tematem przedstawianych prezentacji będą zagadnienia związane z różnymi aspektami ochrony antykorozyjnej konstrukcji mostowych wykonanych ze stali i betonu.

WDM1.jpg

Oficjalne rozpoczęcie konferencji zaplanowano na czwartek, na godz. 8.30. Wykłady i dyskusje sa adresowane do wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy — firm wykonawczych specjalizujących się w inżynierii mostowej, biur projektów, biur nadzorujących proces budowy, a także pracowników naukowych i doktorantów prowadzących badania w zakresie inżynierii mostowej.

Spotkanie potrwa do piątku, a jego organizatorami są Katedra Mostów i Kolei Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr, Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa i Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej.
Program seminarium jest dostępny tutaj.

mc