Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Jak pozbyć się smogu z Wrocławia – debata na PWr

22.02.2016 | Aktualizacja: 22.02.2016 13:23

(fot. Fotolia)

Problem zanieczyszczenia powietrza to główny temat debaty „Jak pozbyć się smogu z Wrocławia”, która we wtorek odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej. Eksperci i władze miasta porozmawiają o konkretnych rozwiązaniach i planach na przyszłość
Uczestnicy konferencji postarają się odpowiedzieć na pytanie, co można zrobić we Wrocławiu, by szybko poprawić jakość powietrza. Wśród omawianych propozycji znajdą się m.in. kwestie drastycznego ograniczenia ruchu samochodów, zakazu palenia węglem i drewnem, wymiana starych pieców na ogrzewanie sieciowe lub gazowe oraz akcje edukacyjne.


Przedstawione zostaną także plany działań na najbliższe 10 lat, w której znalazły się takie pomysły jak utworzenie kolei aglomeracyjnej, rozbudowa komunikacji tramwajowej, zakup autobusów elektrycznych lub hybrydowych oraz montaż paneli słonecznych.
W debacie udział wezmą m.in. wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, wicemarszałek woj. Dolnośląskiego Jerzy Michalak, dr hab. Maciej Kruszyna z Politechniki Wrocławskiej, Krzysztof Smolnicki z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego i Aleksander Marek Skorupa, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.
Konferencja jest organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Gazety Wyborczej „Pracownia miast”, której celem jest wypracowanie nowych pomysłów i praktycznych wskazówek, by miasto stało się lepszym miejscem do życia.
Początek spotkania zaplanowano na godz. 9.00 w Centrum Kongresowym (D-20) przy ul. Janiszewskiego 8.
Wstęp na wtorkową debatę jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja (tutaj).
MC