Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Chcą dyskutować o przyszłości energetycznej Polski

07.03.2016 | Aktualizacja: 07.03.2016 11:26

(fot. Fotolia)

Czy grozi nam blackout? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać uczestniczy panelu dyskusyjnego, który odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej 15 marca. Organizują go studenci z kół naukowych "Płomień" i "Allin"
Temat przewodni spotkania to bezpieczeństwo sieci energetycznych. Swoje stanowisko zaprezentuje 4 panelistów: Bartłomiej Derski, współtwórca portalu WysokieNapięcie.pl, Jerzy Łaskawiec – przez ponad 40 lat związany z przemysłem energetycznym, Krzysztof Karolczyk - specjalista z zakresu projektów naukowo-technicznych, dr Kazimierz Herlender - kierownik Ośrodka Energetyki Odnawialnej i Innowacji przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. 


Uczestnicy spotkania będą rozmawiać  m.in. o strukturze polskiego i europejskiego rynku energii, krajowych i unijnych regulacjach prawnych, stanie polskich sieci elektroenergetycznych, o odnawialnych źródłach energii i wreszcie bezpieczeństwie sieci energetycznej w Polsce.
Panel dyskusyjny o energetyce  odbędzie się już po raz piąty. Organizują go członkowie  Studenckiego Koła Naukowe Płomień, działającego przy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego we współpracy z Kołem Naukowym Allin z Wydziału Chemicznego.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11, w budynku C-13 (Serowiec). Wstęp jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
ISZ