Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Specjaliści z całego świata spotkają się we Wrocławiu na International Conference on Systems Science

02.09.2016 | Aktualizacja: 02.09.2016 12:00

Budynek B-4 (fot. DMP)

Politechnika Wrocławska będzie gospodarzem 19. edycji konferencji International Conference on Systems Science (ICSS). Spotkanie naukowców z całego świata rozpocznie się 7 września i potrwa trzy dni
Początki konferencji sięgają 1974 r., kiedy po raz pierwszy zorganizowano ją w Szklarskiej Porębie. Od 1980 r. odbywa się na zmianę na Uniwersytecie Nevada (Las Vegas, Stany Zjednoczone), na Uniwersytecie w Coventry (Coventry, Wielka Brytania) i na Politechnice Wrocławskiej.

W tym roku konferencja ICSS nieco zmieniła swoja formułę i została podzielona na cztery bloki tematyczne: Workshop on Applications of Machine Learning, Workshop of Cloud Computing, Workshop on Transportation and Multi-Robot Systems oraz Workshop on Uncertain Systems. Dzięki temu zabiegowi zostaną na niej zaprezentowane najnowsze trendy w najciekawszych gałęziach dziedziny analizy systemowej. Organizatorzy zaprosili także wybitnych uczonych, którzy przedstawią swoje ostatnie osiągnięcia. Wśród prelegentów będą: dr Krzysztof Dembczyński z Politechniki Poznańskiej, który opowie o metodach uczenia maszynowego w przypadku klasyfikacji do bardzo wielu klas (tzw. Extreme classification), prof. Jose L. Salmeron  z University Pablo de Olavide (przedstawi tematykę optymalizacji globalnej systemów rozmytych w zastosowaniu do analizy szeregów czasowych),  prof. Jacek Żak z Politechniki Poznańskiej (wskaże kierunki dotyczące metodologii wielokryterialnego podejmowania decyzji w logistyce), prof. Willy Picard z Uniwersytety Ekonomicznego w Poznaniu (przedstawi zagadnienia wnioskowania w chmurze obliczeniowej) oraz prof. Krzysztof Tchoń z Politechniki Wrocławskiej (zaprezentuje najnowsze trendy w robotyce). 

Podczas ICSS uczestnicy będą mogli opowiedzieć o swoich osiągnięciach podczas pięciu sesji tematycznych. Konferencja odbędzie się w budynku B-4 Politechniki Wrocławskiej.
Więcej informacji na stronie konferencji.

W komitecie organizacyjnym konferencji są: prof. Adam Grzech, prof. Jerzy Józefczyk, prof. Jerzy Świątek i dr inż. Jakub M. Tomczak – z Wydziału Informatyki i Zarządzania.
r.