Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Polscy geolodzy spotkają się we Wrocławiu

08.09.2016 | Aktualizacja: 08.09.2016 11:52

(fot. Fotolia)

Polska geologia wobec wyzwań przyszłości będzie głównym tematem III Polskiego Kongresu Geologicznego, który 14 września rozpocznie się we Wrocławiu. Przez cztery dni specjaliści z całego kraju będą dyskutować na Politechnice Wrocławskiej, odwiedzać muzea i uczestniczyć w spacerach geologicznych
Kongres organizuje wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Geologicznego wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym. Spotkanie zacznie się 14 września w Centrum Kongresowym PWr i potrwa pięć dni.
Otworzy je prof. Adam Gasiński, prezes Polskiego Towarzystwa Geologicznego, a z wystąpieniem przyjedzie także gość specjalny prof. Mariusz O. Jędrysek, Główny Geolog Kraju.
Tematyka kongresu jest bardzo zróżnicowana - od zagadnień związanych z budową Ziemi, jej poznawaniem i wykorzystywaniem jej zasobów, po opis geologicznych aspektów środowiska naturalnego. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję posłuchać m.in. o propozycjach atrakcji geoturystycznych na Wzgórzach Trzebnickich, bursztynie jako surowcu strategicznym, zagrożeniu obiektów zabytkowych i sakralnych na obszarze polskich Karpat fliszowych, analizie perspektywiczności występowania nieodkrytych złóż rud miedzi w południowo-zachodniej Polsce czy solnictwie w XXI wieku. Zaplanowano w sumie ponad 130 wystąpień oraz sesje posterowe.
W programie spotkania są także wycieczki terenowe m.in. do kopalni Dolnośląskiego Zagłębia Miedziowego i Jaskini Niedźwiedziej, spacery geologiczne po Wrocławiu i rowerowe wyjazdy geologiczne. Podczas kongresu będzie można obejrzeć wystawy „Budowa geologiczna Dolnego Śląska na mapach historycznych” i „Muzealnictwo geologiczne w Polsce i w krajach ościennych”. Pierwszego dnia spotkania zostaną natomiast wręczone wyróżnienia i nagrody Polskiego Towarzystwa Geologicznego.
Szczegółowy program wydarzenia na stronie kongresu.
lucy