Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Jubileuszowa konferencja o praktycznych aspektach multimedialnych i internetowych systemów informacyjnych

09.09.2016 | Aktualizacja: 09.09.2016 11:20

(fot. Fotolia)

Co dwa lata organizowana jest międzynarodowa konferencja „Multimedia & Network Information Systems - MISSI 2016”. Jej dziesiąta edycja zacznie się 14 września na Politechnice Wrocławskiej
Konferencja jest okazją do prezentacji wyników badań naukowych nad teoretycznymi i praktycznymi aspektami multimedialnych i internetowych systemów informacyjnych. W tym roku weźmie w niej udział kilkudziesięciu naukowców z Politechniki Wrocławskiej, Gdańskiej, Łódzkiej, Poznańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej i Polskiej Akademii Nauk oraz badaczy z zagranicy, m.in. z Czech, Korei Południowej, Niemiec, Pakistanu, Słowacji i Tunezji.
Wykłady plenarne wygłoszą: prof. Grzegorz Dobrowolski z AGH, prof. Janusz Kacprzyk z PAN oraz prof. Gottfried Vossen z Uniwersytetu Münster w Niemczech. Zaplanowano dziewięć sesji tematycznych. Uczestnicy konferencji będą dyskutować m.in. na temat fotografii i materiałów wideo w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości , narzędzi i aplikacji czy internetowych i sieciowych technologiach.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Polska Akademia Nauk.
Materiały konferencyjne są drukowane w ramach serii „Advances in Intelligent Systems and Computing” wydawanej przez Wydawnictwo Springer.
Organizatorem konferencji jest Katedra Systemów Informatycznych Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.
Szczegółowy program konferencji MISSI 2016 dostępny jest na stronie wydarzenia.
l