Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

O elektrofiltracji we Wrocławiu. Międzynarodowa konferencja na PWr

12.09.2016 | Aktualizacja: 12.09.2016 11:42

Centrum Konferencyjne Politechniki Wrocławskiej

Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej jest gospodarzem czternastej edycji Międzynarodowej Konferencji Odpylania Elektrostatycznego ICESP. Spotkanie organizowane od 1981 r. skupia największe autorytety w dziedzinie elektrofiltracji

Naukowcy zajmujący się elektrofiltracją spotykają się w różnych miejscach świata co dwa, trzy lata. Poprzednie konferencje ICESP (International Conference on Electrostatic Precipitation) odbywały się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii czy na Węgrzech. XIV edycja będzie jednocześnie pierwszą organizowaną w Polsce.
Do Wrocławia przyjadą międzynarodowe autorytety w dziedzinie elektrofiltracji, m.in. prof. Seiji Kanazawa z  Oita University (Japonia), prof. Hidekatsu Fujishima, także z Osaka University, prof. Keping Yan ze Zhejiang University (Chiny) i prof. Herek Clack z University of Michigan (USA).
Konferencja zacznie się 20 września i potrwa do 23 września. Miejscem obrad będzie Centrum Kongresowe PWr (bud. D-20). Spotkanie rozpocznie tzw. Masuda Lecture.
Prof. Senichi Masuda był wybitnym uczonym, wieloletnim przewodniczącym the International Society for Electrostatic Precipitation (ISESP) i prezesem International Steering Committee on Electrostatic Precipitation przy ISESP. Pracował na Uniwersytecie Tokijskim. Zmarł w 1995 r. Tutaj można zapoznać się z jego biogramem. Na jego cześć ISESP ustanowiło nagrodę, właśnie w formie Masuda Lecture. To  prelekcja wygłaszana przez osobę wskazaną przez stowarzyszenie jako forma wyróżnienia za jej wybitny wkład w dziedzinę nauki  związanej z elektrostatycznym odpylaniem gazów spalinowych. Tegoroczny Masuda Lecture wygłosi dr Masaaki Okubo  z Osaka Prefecture University. Tematem będzie: „Development of Super-Clean Diesel Engine and Combustor Using Nonthermal Plasma Hybrid Aftertreatment”
Przed konferencją (19-20 września) zaplanowano dwudniowe warsztaty, tzw.  ESP School dotyczące zagadnień związanych  z elektrofiltrami. Ich uczestnicy będą mieli okazję uzupełnić wiedzę w wielu ważnych i praktycznych aspektach elektrostatycznego odpylania gazów.
Szczegółowy program wydarzenia na stronie konferencji. Patronat honorowy nad konferencją objęli rektor Politechniki Wrocławskiej i dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.
l.