Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Ludzie Politechniki

Drukuj

Uniwersytet w Magdeburgu uhonoruje profesora Waldemara Rebizanta

24.09.2014 | Aktualizacja: 06.10.2014 11:41

Profesor Waldemar Rebizant (fot. Krzysztof Mazur)

Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej otrzyma dyplom doktora honoris causa Uniwersytetu Otto-von-Guericke w Magdeburgu. Nastąpi to 4 października podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego

- Przyznanie profesorowi Rebizantowi tego tytułu jest nie tylko uznaniem jego wybitnych osiągnięć naukowych w obszarze automatyki elektroenergetycznej, ale także zasług w rozwoju współpracy między Uniwersytetem Otto-von-Guericke i politechniką – uważa dr Leszek Pawlaczyk, prodziekan ds. studenckich Wydziału Elektrycznego.
Profesor Waldemar Rebizant był współtwórcą i opiekunem wspólnych studiów magisterskich kończących się podwójnym dyplomowaniem dla studentów z Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Elektrotechniki i Technik Informacyjnych Uniwersytetu w Magdeburgu, uczestniczył w pracach komisji egzaminów dyplomowych, prowadził wykłady w Magdeburgu w języku niemieckim i angielskim, a także był recenzentem w przewodzie doktorskim na uniwersytecie w Magdeburgu.
Udział w uroczystości zaplanowanej na Politechnice Wrocławskiej zapowiedział m.in. profesor Jens Strackeljan – rektor Uniwersytetu w Magdeburgu, profesor Andreas Lindemann – dziekan Wydziału Elektrotechniki i Technik Informacyjnych uniwersytetu w Magdeburgu oraz przedstawiciele uniwersytetu w Stuttgarcie i Instytutu Fraunhoffera IFF w Magdeburgu.
ISZ