Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Media o Nas

Drukuj

Nasi absolwenci współtworzyli aplikację dla ratowników

23.07.2014 | Aktualizacja: 05.08.2014 11:18

Zwycięzcy, od lewej: Mateusz Sowa, Łukasz Urbas, Mateusz Młodawski, Rafał Sobota (fot. materiały promocyjne)

Zespół programistów z Wrocławia nagrodzony w prestiżowym konkursie BattleHack. Wśród nich są dwaj absolwenci Politechniki Wrocławskiej: Łukasz Urbas i Rafał Sobota – czytamy na TuWroclaw.com
Ekipa w składzie: Mateusz Sowa, Łukasz Urbas, Mateusz Młodawski oraz Rafał Sobota otrzymała nagrodę za najlepsze wdrożenie na platformę Android.  W ciągu doby stworzyli oni system Life Flare, który przeznaczony jest dla ratowników. Wyposażeni w specjalną aplikację lub Google Glass z Life Flare mogą oni na terenie katastrofy uzyskać informacje o poszkodowanym, mimo że znajduje się on w miejscu, do którego nie ma dostępu, a kontakt z nim jest niemożliwy.


- Nie było łatwo. Jednak myśl, że w czasie hackatonu powstaje aplikacja, która jest pomocna i potrzebna, mocno nas motywowała - podkreśla Łukasz Urbas (absolwent Wydziału Mechanicznego PWr). - Korzystanie z aplikacji może w sposób istotny pomóc w sytuacjach kryzysowych, w których każda sekunda może decydować o utracie życia - tłumaczą twórcy. Czytaj tutaj.
red.