Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Nasi pływacy na trzecim miejscu w DLM

24.11.2015 | Aktualizacja: 24.11.2015 18:36

Pierwszy turniej pływacki w ramach DLM (fot. materiały zawodników)

Odbyły się pierwsze w tym roku akademickim zawody pływackie w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Najlepiej wypadła  Agata Pawlikowska, która triumfowała na dystansie 100 m stylem klasycznym
Reprezentacja Politechniki Wrocławskiej składała się z 14 mężczyzn i 5 kobiet. 
Na 100 m stylem klasycznym wśród kobiet zdobyliśmy nie tylko pierwsze miejsce, ale też i drugie (Ania Sobko). W konkurencji 50 m stylem grzbietowym Agata Jaroma zajęła drugie miejsce przegrywając jedynie z Alicją Tchórz z Uniwersytetu Ekonomicznego (reprezentantką Polski na Olimpiadę w Rio).
Z kolei panowie poradzili sobie nieco słabiej.  Najlepiej im poszło nam w konkurencji 4x50 stylem zmiennym, gdzie zajęli 2. miejsce. Skład naszej sztafety: Bartosz Makowski, Patryk Smeja, Paweł Kałużny, Wojtek Rutkowski. Pozostałe wyścigi drużynowe, w której zawodnicy Politechniki Wrocławskiej byli w czołówce to 4x50 dowolnym mężczyzn ( 3. miejsce), 4x50 zmiennym kobiet ( 3. miejsce).

Po pierwszej edycji rozgrywek w klasyfikacji generalnej mężczyzn PWr zajmuje trzecie miejsce, a w klasyfikacji kobiet – dopiero piąte.
Zawody rozegrano 19 listopada na basenie AZS przy hotelu GEM.
Więcej o osiągnięciach sportowych zawodników Akademickiego Klubu Sportowego PWr tutaj.
ISZ