Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Zagrają w brydża na PWr. Mistrzostwa dla studentów, pracowników i absolwentów

02.12.2015 | Aktualizacja: 02.12.2015 13:45

Katarzyna Dufrat (fot. Bartek Sadowski)

- Zapraszamy wszystkich, którzy choć trochę grają, amatorów i profesjonalistów – mówi Katarzyna Dufrat, organizatorka Mistrzostw Politechniki Wrocławskiej w Brydżu Sportowym. Turniej odbędzie 10 grudnia w Strefie Kultury Studenckiej
Zawody przeznaczone są dla studentów, absolwentów, pracowników naszej uczelni, a także uczniów  i pracowników Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej.  – Pomysł zorganizowania takich rozgrywek kiełkował już od jakiegoś czasu – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. – Jako uczelnia techniczna chcemy promować gry umysłowe i logiczne, a brydż bez wątpienia do takich należy.


Żeby wziąć udział w zawodach, trzeba się wcześnie zarejestrować. Przewidziano 6o miejsc, dla 30 par. – Udział w turniejach i granie z lepszym przeciwnikiem bardzo rozwija zawodnika i podnosi jego poziom umiejętności  – uważa Katarzyna Dufler. Jeszcze do niedawna reprezentowała ona Politechnikę Wrocławską w licznych międzynarodowych zawodach brydżowych. Obecnie jest już absolwentką naszej uczelni (Wydziału Mechanicznego), ale prowadzi w SWFiS PWr sekcję brydża sportowego. – Zachęcam szczególnie moich studentów, żeby przyszli i spróbowali swoich sił w turnieju.
Mistrzostwa rozpoczynają się o godzinie 17 i potrwają do późnych godzin wieczornych. Dla zdobywców I, II i III miejsca przewidziano nagrody – puchary i dyplomy. Organizatorami wydarzenia są Akademicki Klub Sportowy PWr i Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. Formularz zapisowy i regulamin turnieju dostępny tutaj.
ISZ