Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Szachiści z PWr najlepsi wśród uczelni technicznych

19.01.2016 | Aktualizacja: 19.01.2016 12:31

Od lewej Wojciech Reza w wygranym meczu 6:0 z PP Poznań (fot. materiały uczestników)

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach rozegranych w miniony weekend nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kategorii uczelni technicznych
Politechnikę Wrocławską reprezentowali: Marta Skiba, Aleksandra Zmarzły, Aleksander Kumala, Wojciech Reza, Filip Cukrowski, Piotr Goluch, Michał Dzikowski oraz Łukasz Szczepaniak.
- W ciągu 3 dni rozegraliśmy aż 3 turnieje, tj. Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet, Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn oraz Akademickie Mistrzostwa Polski - Turniej Drużynowy – relacjonuje Marta Skiba. -  Turniej indywidualny rozgrywaliśmy w tempie 15 minut na zawodnika, a turniej drużynowy w tempie 15 min + 5 sekund za każde posunięcie. W każdym z tych mistrzostw graliśmy po 9 partii.


Największe sukcesy szachiści PWr odnieśli  w turnieju drużynowym.  - Na liście startowej zostaliśmy rozstawieni z numerem piątym tuż za najsilniejszymi drużynami w Polsce – informuje Marta Skiba.  Dodaje, że największym rywalem Politechniki Wrocławskiej w klasyfikacji uczelni technicznych była AGH Kraków.
- Na 9 meczy przegraliśmy tylko dwa, z najsilniejszymi drużynami, czyli UE Poznań i UE Katowice – mówi zawodniczka. - Wśród uczelni technicznych zdobyliśmy 1. miejsce przed AGH Kraków i PP Poznań.
W klasyfikacji generalnej nasza uczelnia uplasowała się na trzecim miejscu. – To dla nas ogromny sukces – cieszy się Marta Skiba.
Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach odbyły się  15-17 w Hucisku (woj. Śląskie)
Red.