Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Najlepsi polscy wioślarze będę się ścigać we Wrocławiu

25.01.2016 | Aktualizacja: 01.02.2016 11:01

Zawody na ergometrze wioślarskim w 2013 roku (fot. materiały organizatorów Ergowioseł)

W najbliższą niedzielę w Hali Stulecia startują XXV Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim "Ergorow 2016". Ich organizatorem jest Politechnika Wrocławska
- Na chwilę obecną zgłosiło się 350 zawodników – mówi Paweł Rańda, prezes Akademickiego Klubu Sportowego PWr. - Wystartują np. wioślarze z reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio, przyjadą najlepsi wioślarze w kraju, m.in. Magdalena Fularczyk-Kozłowska – dodaje.
Zawody odbędą się w kategoriach: juniorskiej, seniorskiej lekkiej, seniorskiej, masters, dla sportowców niepełnosprawnych oraz drużyn szkół wyższych. Rozgrywane są na ergometrach wioślarskich typu Concept II, na dystansie 2000 m, z wyjątkiem kategorii masters, niepełnosprawnych oraz zespołów akademickich, w których dystans wynosi 1000 m.


Politechnikę Wrocławską będę reprezentować dwa zespołu. – W jednym z nich wystartują debiutanci z pierwszego roku – opowiada Rańda, który jest też trenerem politechnicznej ósemki wioślarskiej. Dodaje, że zespół musi składać się z trzech studentów i jednej studentki.
Pierwszy raz w historii zawody organizuje uczelniany klub sportowy (AKS PWr), który szkoli sportowców nie w stopniu wyczynowym, ale akademickim.  Decyzję o wyborze miejsca i organizatorów podejmuje Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.
– To dla nas duże wyzwanie, ale mamy doświadczenie w przygotowywaniu dużych zawodów – uważa organizator, wymieniając międzynarodowe regaty Odra River Cup czy bieg „5 Rektora” przygotowywane przez Politechnikę Wrocławską.
Zawody na ergometrach wioślarskich to jedna z czterech dyscyplin, które zakwalifikowały się do programu sportów na zaproszenie podczas The World Games 2017.
Regaty rozpoczną się o godzinie 12. Wstęp dla publiczności jest otwarty.
Więcej szczegółów na stronie internetowej Ergorow 2016.
ISZ