Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Zwycięstwo naszej narciarki w Zakopanem

15.03.2016 | Aktualizacja: 16.03.2016 09:50

Agata Popieluch na trasie zjazdu (fot. Tomasz Knap)

Studentka PWr Agata Popieluch przywiozła z Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim złoty medal. Była najlepsza wśród zawodniczek uczelni technicznych w slalomie
Zawody rozegrano w pierwszym tygodniu marca na stoku Harendy w Zakopanem. Reprezentantka Politechniki Wrocławskiej Agata Popieluch świetnie poradziła sobie w slalomie. - Świeżo upieczona pani inżynier architekt, pojechała znakomicie, została 7. zawodniczką mistrzostw i jednocześnie złotą medalistką w konkurencji uczelni technicznych, po raz pierwszy w swojej karierze - cieszy się Tomasz Knap, trener sekcji narciarskiej i snowboardowej PWr. Druga nasza finalistka - Anna Rulka - niestety wypadła z trasy na trzy bramki przed metą i ostatecznie zakończyła wyścig na 54. miejscu. Wśród mężczyzn Wiktor Konopielski zajął w tej kategorii 42. pozycję.


Agata Popieluch i Wiktor Konopielski wystartowali także w slalomie gigancie.  - Pierwszy przejazd
w wykonaniu naszych reprezentantów dawał nadzieję na bardzo dobre miejsca w klasyfikacji generalnej i zwłaszcza w przypadku Agaty realne szanse na medal – opowiada Tomasz Knap.  - Tymczasem pogoda totalnie popsuła szyki nie tylko zawodnikom, ale i organizatorom, ulewny deszcz wymusił odwołanie drugiego przejazdu i tym samym utrzymał wyniki pierwszego przejazdu, czyli 14.  miejsce Agaty i 4. w klasyfikacji uczelni technicznych.  Trener dodaje, że narciarce zabrakło jedynie 15 setnych sekundy do medalu.
Natomiast Konopielski ukończył zawody na 26. miejscu w klasyfikacji generalnej i 5. wśród zawodników politechnik. – To jest najlepsze miejsce na AMP-ach naszego studenta od ponad pięciu lat – informuje Tomasz Knap.
Zaraz po rywalizacji narciarzy w Zakopanem rozegrano też mistrzostwa dla snowboardzistów.  Zawodnicy ścigali się tylko w konkurencji slalom gigant. – W tej zimowej konkurencji panie z Politechniki Wrocławskiej wypadły zdecydowanie lepiej niż panowie. Jadąca z każdym przejazdem pewniej Marta Janik zakończyła zawody na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej i na 4. w konkurencji uczelni technicznym -  podaje Tomasz Knap.
Więcej o osiągnięciach sportowców PWr tutaj.
ISZ