Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Drużyna siatkarek PWr w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski

21.03.2016 | Aktualizacja: 21.03.2016 12:29

Drużyna siatkarek PWr (fot. archiwum zespołu)

Siatkarki Politechniki Wrocławskiej zostały akademickimi wicemistrzyniami Dolnego Śląska i wywalczyły awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w Cieszynie
- W rozegranych w minioną niedzielę zawodach w hali Uniwersytetu Przyrodniczego nasze dziewczyny gładko pokonały zespół PWSZ Z Legnicy (2:0) – relacjonuje Robert Jarosz, trener drużyny PWr. – Jednak w meczu finałowym uległy drużynie AWF Wrocław (0:2).
Trener dodaje, że spotkania tych zespołów zawsze obfitują w emocje i stoją na wysokim poziomie. - Nie inaczej było tym razem, zwłaszcza w pierwszym secie zakończonym 24:26. Nie zabrakło mocnych zbić, ofiarnej obrony i długich wymian. Niestety, tym razem AWF był lepszy i grał konsekwentnie aż do ostatniego gwizdka sędziego – ocenia Robert Jarosz.


Szansa na rewanż już niedługo, podczas półfinałów Akademickich Mistrzostw, które rozgrane zostaną 7-10 kwietnia w Cieszynie.
Skład drużyny PWr: Kinga Zimowska, Dorota Burdyna, Justyna Mróz, Aleksandra Wdowiak, Klaudia Kubas, Dorota Dydak, Zofia Lenkiewicz, Patrycja Drążkiewicz, Paulina Szczerbak, Dorota Mackiewicz, Bianka Fudali i Paulina Sabieraj.
ISZ