Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Nasza studentka na Mistrzostwach Europy w kendo

11.04.2016 | Aktualizacja: 11.04.2016 12:54

Od lewej: trener Wiesław Biel, Alina Gdeczyk oraz Maria Bober (fot. archiwum WSK Wrocław)

Alina Gdeczyk z Wydziału Chemicznego PWr reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w kendo. W klasyfikacji indywidualnej zajęła piąte miejsce
Jak ocenia Wiesław Biel, trener kadry narodowej kobiet (i opiekun sekcji kendo na PWr), był to bardzo udany start naszych zawodniczek i zawodników. Mistrzostwa zorganizowano w Skopje w Macedonii na początku kwietnia.


- Drużyna kobieca zaprezentowała się z dobrej strony, dochodząc do ćwierćfinału w turnieju drużynowym. W walce o medal przegrała mecz jednym małym punktem. W turnieju indywidualnym najdalej doszła Alina Gdeczyk, która w ćwierćfinale uległa późniejszej mistrzyni Europy – relacjonuje trener.  Alina zajęła w sumie 5. miejsce, otrzymała także dwie tradycyjne nagrody kantosho – za ducha walki.
Alina Gdeczyk trenuje kendo od ponad ośmiu lat, na swoim koncie ma już wiele sportowych sukcesów. Tylko w tym roku zdobyła brązowy medal na  jednym z największych europejskich turniejów kendo Open de France (luty) oraz złoty na zawodach Ijima Cup 2016 w Amsterdamie (marzec).
I.