Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Siatkarki PWr na Akademickich Mistrzostwach Polski

18.04.2016 | Aktualizacja: 18.04.2016 11:45

Siatkarki PWr na AMP w Cieszynie (fot. archiwum SWFiS PWr)

​Na rozgranych w Cieszynie Akademickich Mistrzostwach Polski kobieca drużyna siatkarska Politechniki Wrocławskiej zajęła siódme miejsce. – Dla naszych dziewczyn to była bardzo dobra lekcja zawodowej siatkówki – mówi Robert Jarosz, trener zespołu
Były to rozgrywki strefy D, w których grały też m.in. drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia,  Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic, AWF Katowice i Uniwersytetu Opolskiego.
Relacja Roberta Jarosza, trenera PWr: - Turniej rozpoczęliśmy pojedynkiem z drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia, którą pokonaliśmy 2:0. Następnym naszym przeciwnikiem był pierwszoligowy zespół z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 


Gliwiczanki, jak się później okazało zwyciężczynie turnieju, były świetnie przygotowane do zawodów, nie dając żadnych szans swoim przeciwniczkom. Przegraliśmy zdecydowanie 0:2, ale lekcja zawodowej siatkówki wyszła nam na dobre. Następnego dnia, w ostatnim meczu eliminacyjnym, po świetnej grze pokonaliśmy zespół Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 2:0, plasując się tym samym na drugim miejscu w grupie.
W ćwierćfinale trafiliśmy na bardzo mocny zespół AWF Katowice. Nasze dziewczyny rozegrały fantastyczny, stojący na bardzo wysokim poziomie pojedynek z wyżej notowanym przeciwnikiem. Warunki fizyczne, szczęście i sędziowie sprzyjali jednak przeciwniczkom, które dwukrotnie wygrały dwa sety do 23. W meczu o miejsca 5.-8. przegraliśmy1:2 z Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic i wygraliśmy 2:0 z Uniwersytetem Opolskim, zajmując siódme miejsce w turnieju.
Politechnikę Wrocławską reprezentowały: Kinga Zimowska, Dorota Burdyna, Justyna Mróz, Aleksandra Wdowiak, Klaudia Kubas, Dorota Dydak, Karolina Radgowska, Zofia Lenkiewicz, Bianka Fudali, Paulina Sabieraj, Agata Mackiewicz, Patrycja Drążkiewicz i Paulina Szczerbak.
Red.