Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Podium studenta PWr w debiucie na Mistrzostwach Polski Hour Race

10.05.2016 | Aktualizacja: 10.05.2016 11:23

Podium Mistrzostw Polski Hour Race w klasie do 2000cm3 (fot. archiwum prywatne)

Damian Lempart, student Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego PWr w Wałbrzychu w weekend zadebiutował w cyklu godzinnych wyścigów - Mistrzostwach Polski Hour Race. Na Torze Poznań, gdzie rozegrano zawody, wywalczył trzecie miejsce
Damian Lempart studiuje w Wałbrzychu mechatronikę pojazdów. Od dziecka interesuje się motoryzacją i z nią wiąże swoją przyszłość. W weekend po raz pierwszy wystartował w Mistrzostwach Polski Hour Race i był to bardzo udany debiut.


W piątek rozegrano kwalifikacje do wyścigu. Damian, jadąc wraz ze swoim zmiennikiem Miłoszem Matuszykiem, musiał zmagać się z awarią samochodu, tracąc na tym duży zakres mocy. Zajął więc jedno z ostatnich miejsc do wyścigu zasadniczego. W sobotę do wyścigu pierwszy wystartował więc Miłosz, a Damian czekał na swoją kolej po połowie dystansu.
- Ze względu na brak czasu nie mieliśmy możliwości przetestowania naszego samochodu i sprawdzenia, czy wszystko jest z nim w porządku – opowiada Damian. – Ale chcieliśmy jechać, zdobyć doświadczenie i ukończyć te zawody. Pomimo wielu przygód i wydarzeń na torze np. kolizji dwóch samochodów pod koniec wyścigu tuż przed moim nosem czy awarii prawej tylnej opony, udało nam się pomyślnie ukończyć wyścig, a nawet zdobyć podium. Na następne zawody na pewno będziemy mieli nieporównywalnie lepiej przygotowane auto, więc postaramy się o jeszcze lepszy rezultat.
Damian jechał wraz z Miłoszem Matuszykiem, reprezentując barwy zespołu MMM Racing. Wystartowali BMW E36 318is. Zajęli trzecie miejsce w klasie do 2000cm3.
Następna runda Mistrzostw Polski Hour Race zostanie rozegrana od 3 do 5 czerwca, także na Torze Poznań.
l