Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Politechniczne zawody w pływaniu. Frekwencja dopisała

24.05.2016 | Aktualizacja: 25.05.2016 13:43

II Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w Pływaniu (fot. materiały organizatorów)

84 zawodników wystartowało w drugiej edycji Mistrzostw Politechniki Wrocławskiej w Pływaniu. Na basenie spotkali się studenci, doktoranci, pracownicy, absolwenci naszej uczelni oraz uczniowie Zespołu Szkół Akademickich PWr
W rywalizacji wzięli udział zawodnicy indywidualni oraz dziewięć sztafet. – Swoich reprezentantów wystawiły wydziały, sekcja wioślarska i ZSA PWr – mówi Marta Frank, trenerka pływania na Politechnice i organizatorka mistrzostw. – Klasyfikacja odbywała się w czterech kategoriach: open, amator, pracownik i uczeń – wyjaśnia.
Zawodnicy pływali na dystansie 50 m stylem klasycznym, dowolnym, motylkowym i grzbietowym.
Najlepszą sztafetą Politechniki okazała się drużyna Wydziału Inżynierii Środowiska, w składzie Agata Pawlikowska, Anna Sobko, dr Bartosz Kaźmierczak i Mateusz Pańczak.

 

- Osiągnięto też kilka bardzo dobrych wyników w kategorii amator, np. Mateusz Bednarek miał czas 24,60 na 50 m stylem dowolnym. Od razu otrzymał zaproszenie do naszej sekcji pływania– mówi Marta Frank.
II Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w Pływaniu rozegrano 19 maja na basenie Wrocławskiego Centrum SPA przy ul. Teatralnej 10-12.
Organizatorem zawodów było Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.
ISZ