Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Jubileuszowe mistrzostwa na celność lądowania na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego

01.06.2016 | Aktualizacja: 01.06.2016 13:13

IX Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania (fot. Wojciech Obuchowski)

Po raz dziesiąty młodzi piloci szybowców zmierzą się w Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania. Zawody zaczną się 10 czerwca na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego
Mistrzostwa organizuje Akademicki Klub Lotniczy PWr. Mogą w nich wziąć udział studenci z ukończonym co najmniej podstawowym szkoleniem szybowcowym. Każdy z nich będzie wykonywał loty z instruktorem – pilotem bezpieczeństwa.
Zawody zaplanowano na weekend 10-12 czerwca. Ich uczestnicy poza rywalizacją będą mieli także czas na integrację i poznanie Wrocławia. Organizatorzy zaproponują im m.in. rejs statkiem po Odrze i udział w sportowych rozrywkach – crashballu, human bowlingu i strzelaniu z łuku.
Piloci będą rywalizować w trzech konkurencjach – w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej oraz w poprawności startu i lądowania. Ich zadaniem będzie wylądowanie szybowcem typu „Puchacz” jak najbliżej wyznaczonego na lotnisku punktu (odległość od punktu jest liczona w linii prostej do środka osi głównego koła szybowca).
Drużyny będą tworzyły co najmniej trzyosobowe reprezentacje uczelni, wydziału, instytutu, zakładu lub katedry.
Zainteresowani mogą się zgłaszać do 7 czerwca. Szczegóły i dokładne informacje na temat zgłoszeń TUTAJ. Udział w zawodach kosztuje 700 zł.
l