Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej pod dyktando PWr

08.06.2016 | Aktualizacja: 08.06.2016 12:01

Półfinały AMP w Dąbrowie Górniczej (fot. materiały SWFiS PWr)

Świetny występ plażowych siatkarek i siatkarzy Politechniki Wrocławskiej podczas zawodów w Dąbrowie Górniczej. Para Justyna Brożek i Karolina Olszewska zwyciężyła w kategorii kobiet, a w rywalizacji mężczyzn trzecie miejsce zajęli Tomasz Bartnik i Jakub Dmuch
Od poniedziałku do środy w Dąbrowie Górniczej odbywał się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Politechnikę Wrocławską reprezentowały trzy zespoły żeńskie i dwa męskie. Zawody były jednocześnie eliminacjami strefy D (województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie) do turnieju finałowego, który zaplanowano na 17-19 czerwca w Gdyni.
W turnieju kobiet bezkonkurencyjna okazała się para Justyna Brożek i Karolina Olszewska, która w drodze po zwycięstwo nie straciła nawet seta. W meczu o złoto pewnie pokonały ekipę Politechniki Opolskiej 2:0 (21.-17., 21.-19.). W gronie ośmiu par, które zakwalifikowały się do gdyńskiego finału, znalazły się również Dorota Dydak i Justyna Mróz. Dziewczyny z przyczyn osobistych musiały w ćwierćfinale ustąpić pola naszej zwycięskiej ekipie, ale ostatecznie zajęły szóste miejsce, co dało im kwalifikację. Ta sztuka nie udała się trzeciej parze z PWr. Klaudia Kubas i Bianka Fudali w dramatycznych okolicznościach przegrały swoje dwa mecze i uplasowały się na miejscach 17.-20.
W rywalizacji mężczyzn doskonale zaprezentowała się para Tomasz Bartnik i Jakub Dmuch. W drodze do brązowego medalu pokonali m.in. swoich kolegów z PWr Adama Andrysa i Macieja Westfala (ostatecznie zajęli miejsca 13.-16.). Jedyną porażkę zanotowali w półfinałowym boju z ekipą PWSZ Nysa. W meczu o brąz okazali się lepsi od zawodników Politechniki Opolskiej 2:0 (28.-26., 22.-20.). Naszą parę zobaczymy oczywiście w Gdyni.
- Bardzo cieszymy się z tak dobrego występu naszych reprezentantów – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. – Przede wszystkim udało się przełamać hegemonię siatkarek AWF-u Katowice, które zazwyczaj zajmowały wszystkie miejsca na podium, a potem zdobywały medale podczas finału. Szczególnie dobrze wróży to naszej parze Brożek/Olszewska, ale oczywiście w Gdyni będziemy ściskać kciuki za wszystkie trzy ekipy.
​ACH