Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Młodzi szybownicy rywalizowali w Szymanowie [ZDJĘCIA]

16.06.2016 | Aktualizacja: 16.06.2016 10:27

X Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania (fot. Wojciech Obuchowski)

W jubileuszowych, dziesiątych Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania najlepsi okazali się studenci z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Zawody rozegrano w weekend na lotnisku w Szymanowie. Zorganizował je Akademicki Klub Lotniczy PWr
W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Jędrzej Kmak z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Drugie miejsce zdobył Kacper Bloch z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, a trzecie Karolina Tur z Politechniki Warszawskiej.
W konkurencji na poprawności startu i lądowania pierwsze dwa miejsca wywalczyli studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie – Paweł Gonet i Kacper Bloch, a trzecie miejsce Jędrzej Kmak z WSOSP.
Drużynowo najlepsi byli zawodnicy z z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, a na kolejnych miejscach uplasowali się studenci Politechniki Wrocławskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
Mistrzostwa organizował Akademicki Klub Lotniczy PWr. Mogli w nich uczsetniczyć studenci z ukończonym co najmniej podstawowym szkoleniem szybowcowym. Każdy wykonywał loty z instruktorem – pilotem bezpieczeństwa.
l