Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Jak nasi wioślarze trenują przed Europejskimi Igrzyskami Studenckimi w Zagrzebiu

05.07.2016 | Aktualizacja: 12.07.2016 09:08

Odra River Cup 2016 - ósemka Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

Ósemka PWr zaprasza na otwarty trening wioślarski. W sobotę od godziny 11 na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej będzie można zobaczyć naszych zawodników w akcji i spróbować sił na ergometrze
Studenci Politechniki, pod okiem trenera Pawła Rańdy, przygotowują się do Europejskich Igrzysk Studenckich w Chorwacji. Wioślarze będą się zmagać w Zagrzebiu od 12 do 14 lipca.
Nasza ósemka na swoim koncie ma już kilka znaczących sukcesów w tym sezonie, m.in. zwyciężała tegoroczną edycję regat Odra River Cup, zdobyła puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na Sveti Duje Rowing Regatta w Chorwacji zajęła wysokie czwarte miejsce.
Na europejskie igrzyska drużyna pojedzie w składzie: Mariusz Kozioł (sternik), Paweł Penno, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Paweł Buryn, Damian Lichaczewski, Adrian Wiktorek, Maciej Jasiński, Krzysztof Rokita.
Za rok we Wrocławiu odbędą się 10. Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games. W programie imprezy znalazło się 31 dyscyplin, w których o medale powalczy około 4 tysięcy uczestników. Jedną z dyscyplin jest właśnie wioślarstwo w wersji halowej. Sobotnim treningiem ósemki PWr rozpoczyna się cykl spotkań promujących poszczególne dyscypliny The World Games 2017.
ISZ