Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Ósemka PWr jest w finale Europejskich Igrzysk Studenckich w Chorwacji

13.07.2016 | Aktualizacja: 18.07.2016 11:06

Ósemka PWr na igrzyskach studenckich w Chorwacji (fot. profil Facebook zespołu)

Wioślarze z Politechniki Wrocławskiej wywalczyli miejsce w finałowej szóstce najlepszych osad na studenckich igrzyskach w Zagrzebiu. Będą walczyć o zwycięstwo m.in. z załogą z Oksfordu
Nasi zawodnicy we wtorek ścigali się w eliminacjach na dystansie 2 km, uzyskując czas 5:53 (trzeci czas regat). – Szybsze były tylko osady z Oksfordu i gospodarze - informują  wioślarze z PWr. Z kolei w środę odbyły się repasaże, w których ósemka Politechniki popłynęła jeszcze lepiej, z czasem 5:48. Tym samym zakwalifikowała się do szóstki najlepszych zespołów w Europie.
– Cały sezon podporządkowaliśmy tym zawodom, bardzo nam zależy na zdobyciu medalu – mówił jeszcze przed zawodami Sebastian Łanda, jeden z naszych wioślarzy.  Zwycięzców regat poznamy w czwartek. W finale będą się ścigać ósemki z Wielkiej Brytanii, Estonii, Szwajcarii, Chorwacji , Węgier oraz reprezentacja Polski, czyli osada Politechniki Wrocławskiej.
Skład naszej ósemki to: Mariusz Kozioł (sternik), Paweł Penno, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Paweł Buryn, Damian Lichaczewski, Adrian Wiktorek, Maciej Jasiński, Krzysztof Rokita. Drużynę trenuje Paweł Rańda.
Regaty wioślarskie podczas Europejskich Igrzysk Studenckich odbywają się w dniach 12-14 lipca w Zagrzebiu i Rijece. 
ISZ