Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Ósemka PWr wśród najlepszych akademickich osad Europy

18.07.2016 | Aktualizacja: 18.07.2016 12:36

Wioślarze PWr na Europejskich Igrzyskach Studenckich w Zagrzebiu (fot. www.facebook.com/osemka.pwr)

Nasi wioślarze wrócili z Europejskich Igrzysk Studenckich w Chorwacji. W zmaganiach ósemek wywalczyli miejsce w finale. Chociaż ostatecznie nie zdobyli medalu, to i tak osiągnęli duży sukces
Na zawodach w Zagrzebiu Politechnikę Wrocławską reprezentowali: Mariusz Kozioł (sternik), Paweł Penno, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Paweł Buryn, Damian Lichaczewski, Adrian Wiktorek, Maciej Jasiński i Krzysztof Rokita. Trenerem drużyny jest Paweł Rańda, który pojechał z naszymi studentami do Chorwacji i wspierał ich na miejscu.
- Po niezwykle zaciętej walce ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce w finale A, uzyskując czas 6:00:76 – informowali zaraz po finałowym wyścigu.  Ścigali się z najlepszymi europejskimi ósemkami z: Oxford Brookes University, Szechenyi Istvan University, University of Zagreb, Tallinn University of Technology,  University of Zurich. Pierwsze miejsce zdobyła osada z Oksfordu.
Wioślarze na swoim profilu facebookowym podkreślają, że w przygotowania do zawodów włożyli dużo sił i serca. – W czasie biegu finałowego każdy dał z siebie 200%, wiadomo nie od dziś, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, niemniej jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego miejsca, jest to nasz ogromny sukces.
Przy okazji podziękowali wszystkim kibicom za doping i wsparcie duchowe. - Było to dla nas bardzo ważne, cudownie jest widzieć tyle wierzących w nasz sukces ludzi – napisali wioślarze PWr.
ISZ