Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Studentka PWr najlepsza w maratonie kolarskim na Dolnym Śląsku

08.08.2016 | Aktualizacja: 08.08.2016 14:09

Karolina Cierluk startowała w barwach Mitutoyo AZS Wratislavia (fot. materiały organizatorów)

Karolina Cierluk z Politechniki Wrocławskiej została mistrzynią Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka. Najlepszy wśród mężczyzn był tegoroczny absolwent naszej uczelni Patryk Kaczmarczyk
Zawody rozegrano w Zieleńcu. Karolina Cierluk pokonała dystans maratonu w 2 godziny i 38 minut. Karolina jest studentką biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej.
Z kolei Patryk Kaczmarczyk uzyskał czas 2 godziny i 3 minuty. Tym samym udało mu się utrzymać tytuł mistrza Dolnego Śląska w kolarstwie górskim, który wywalczył przed rokiem. Patryk w czerwcu ukończył informatykę na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.
To kolejny sukces Politechniki Wrocławskiej w kolarstwie górskim. Trzy lata temu ten sam maraton wygrał inny student naszej uczelni, Piotr Kurczab.
IX Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka rozegrano w Zieleńcu 31 lipca 2016 r. Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka, informatyka i entuzjastę kolarstwa, który zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 33 lat. Organizowane przez Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji „Polska na rowery”.
Red.