Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Sukces wioślarzy Politechniki Wrocławskiej! Zdobyli brąz na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

04.08.2014 | Aktualizacja: 03.09.2014 16:35

Wioślarze Politechniki Wrocławskiej na podium w Poznaniu (fot. Ósemka PWr)
Dla tych zawodów zrezygnowali z tegorocznej próby przepłynięcia łodzią Bałtyku i opłaciło się. Na rozegranych w niedzielę w Poznaniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w wioślarstwie ósemka PWr zajęła trzecie miejsce
Na mecie wioślarze Politechniki Wrocławskiej zameldowali się z czasem 06:03,402, wyprzedając zaledwie o 0,4 sek. doświadczoną osadę Lotto Bydgostia. Pierwsze miejsce zajęły AZS UMK Energa Toruń (05:59,330) i PTW Płock (06:01,563), czyli kluby prowadzące szkoły mistrzostwa sportowego, w których ósemkach startują zawodowcy.
- Trzecie miejsce to dla nas ogromny sukces! – mówi Paweł Rańda, trener Ósemki PWr. – Tym bardziej, że dla trzech naszych wioślarzy start w tych zawodach był pierwszym w ich życiu na dystansie dwóch kilometrów. I świetnie sobie poradzili. Wielu trenerów przed startem nie dawało nam wielkich szans na miejsce na podium, co później potwierdzali, gdy przychodzili nam gratulować. Podkreślali, że sprawiliśmy wielką niespodziankę, bo jeszcze na treningu nie było widać, że tak dobrze przygotowaliśmy się do mistrzostw. Mamy dużą satysfakcję.

Niedzielny wyścig ósemek był bardzo emocjonujący. Przez długi czas cztery osady, które zajęły pierwsze miejsca, trzymały się w bliskim dystansie i nie wiadomo było, jaki będzie ostateczny wynik. Na finiszu wioślarze Politechniki Wrocławskiej nie dali się ponieść nerwom i pokonali osadę z Bydgoszczy. Trzecie miejsce na MMP jest – jak do tej pory - ich największym sukcesem. Pracowali na niego od końca czerwca, łącząc treningi z pracą i schodząc na wodę dwa razy dziennie. Teraz mają przerwę aż do października, gdy powrócą do treningów. Część ma wakacje, inni zaczęli staże i pracę.
Brązowe medale zdobyli  Adrian Bryk (sternik), Paweł Buryn, Maciej Jasiński, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Wojciech Łopuszko, Paweł Penno, Krzysztof Rokita i Adrian Wiktorek.
W niedzielę w Poznaniu pogoda nie sprzyjała wioślarzom. Trener Rańda przyznaje, że po raz pierwszy  był na zawodach, na których tak często przerywano wioślarzom rozgrzewkę. Przez miasto przechodziła bowiem burza i osadzie PWr kilkukrotnie kazano schować się pod mostem, schodzić z wody i ponownie zaczynać rozgrzewkę. Na szczęście w czasie finału nie było już niespodzianek pogodowych. Padał jedynie lekki deszcz, który nie utrudniał wioślarzom startu.
Wynik wyścigu ósemek mężczyzn na MMP w Poznaniu:
1.    AZS UMK Energa Toruń (05:59,330)
2.    PTW Płock (06:01,563)
3.    Politechnika Wrocławska (06:03,402)
4.    Lotto Bydgostia (06:03,875)
5.    WTW Warszawa  (06:17,731)
6.    MKS Dwójka Warszawa (06:25,059 )
7.    KSWiR Pegaz Wrocław (07:01,197)
Lucyna Róg