Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Wioślarze Politechniki Wrocławskiej w dobrej formie. Zdobyli sześć medali na AMP

25.05.2015 | Aktualizacja: 02.06.2015 16:09

Wioślarze Politechniki Wrocławskiej z trenerem Pawłem Rańdą (fot. Ósemka PWr)

Z Akademickich Mistrzostw Polski w Bydgoszczy nasi wioślarze wrócili z medalami. W klasyfikacji uczelni technicznych ósemka PWr była najlepsza

Zawody rozegrano 23 maja na Torze Regatowym w Brdyujściu. Wioślarze PWr w sumie zdobyli sześć medali.
Najlepiej wypadł Jakub Dominiczak, który w kategorii jedynka męska w klasyfikacji generalnej zdobył drugie miejsce. Patrycja Sadowska w jedynce żeńskiej była najlepsza wśród zawodniczek uczelni technicznych. Z Sandrą Będlin startowały w kategorii dwójka żeńska i zajęły 3. miejsce wśród uczelni technicznych. 

Ósemka Politechniki Wrocławskiej była najlepsza w klasyfikacji uczelni technicznych, w klasyfikacji generalnej zajęła 4. miejsce.

Klasyfikacja drużynowa dała naszym sportowcom brązowy medal, a wśród uczelni technicznych – złoty.


- Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, na co wskazuje ilość startujących osad (14 ósemek – 126 zawodników na wodzie w jednym momencie). Jest to absolutny rekord, póki co nie osiągalny na regatach rangi Mistrzostw Polski – piszą na swoim profilu facebookowym nasi zawodnicy. - Mimo iż nasze ambicje były nieco większe, zawody uważamy za udane, wracamy przecież do domu z workiem medali, wysokimi pozycjami w typach uczelni technicznych, jak i klasyfikacji generalnej.

A już niedługo naszą ósemkę będzie można zobaczyć w akcji podczas Odra River Cup. W najbliższą sobotę (30 maja) rozpoczynają się regaty organizowane przez Politechnikę Wrocławską. Szczegóły tutaj.

ISZ