Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sport

Drukuj

Sekcja wioślarska PWr czeka na nowych zawodników [WIDEO]

03.07.2015 | Aktualizacja: 03.07.2015 14:01

(fot. Ósemka PWr)

- Chcesz zostać legendą Politechniki Wrocławskiej? Dołącz do nas! – tak sportowcy z Ósemki PWr zapraszają studentów do sekcji wioślarskiej.  Udostępnili w sieci klip promocyjny „Nasz droga do sukcesu”

Sekcją opiekuje się  Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski z Pekinu.  - Miniony sezon oceniam bardzo pozytywnie – mówi trener. – Pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych i trzecie w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostwach Polski – wylicza Rańda.  – Udział w międzynarodowych zawodach w Londynie, Wiedniu, Splicie i zaangażowanie organizacyjne w takie imprezy jak Odra River Cup czy projekt Mosty.

Yt
Aktualny skład osady PWr to: Paweł Penno, Sebastian Łanda, Maciej Jasiński, Paweł Buryn, Wojciech Łopuszko, Krzysztof Rokita, Jarosław Porada, Przemysław Kędziora, Adrian Bryk (sternik).


Trener zdradza plany na najbliższe miesiące. – Przede wszystkim przygotowania czwórki wioślarskiej do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sierpniu. Jednak nasze najważniejsze wyzwanie to przyszłoroczne Akademickie Mistrzostwa Europy. Tam trzeba zaprezentować naprawdę wysoki poziom, od października zabieramy się więc do ciężkiej pracy – zapowiada Paweł Rańda. 

Dodaje, że sekcja potrzebuje nowych zawodników i zawodniczek. – W większości studenci i studentki na uczelni mają w ogóle pierwszy raz styczność z wioślarstwem i rotacja jest dużo większa, dlatego świeże siły są nam bardzo potrzebne.

Informacje o treningach ósemki tutaj.

ISZ