Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Zespół PWR Racing Team zaprezentuje swój nowy bolid

02.06.2016 | Aktualizacja: 03.06.2016 15:46

PWR Racing Team z najnowszym bolidem - RT07 (fot. Bartek Sadowski)

Oficjalny pokaz bolidu RT-07 studenci zaplanowali na piątek. Opowiedzą o jego budowie i planach na nadchodzący sezon w Formule Student, a także zaprezentują możliwości pojazdu. Spotkanie z zespołem jest otwarte od godz. 12.30
Podczas oficjalnej prezentacji w Bibliotechu studenci z zespołu PWR Racing Team pokażą swoje najnowsze dzieło. Bolid RT-07 jest kompilacją najlepszych rozwiązań zastosowanych w poprzednich projektach, dzięki którym studenci Politechniki Wrocławskiej odnieśli wiele sukcesów na torach Formuły Student.


Premierze bolidu będą towarzyszyły pokazy jazdy – zarówno nowego modelu pojazdu, jak i utytułowanego RT-05 oraz koncert Orkiestry Politechniki Wrocławskiej. Ta część wydarzenia rozpocznie się o godz. 12.30 przed budynkiem Bibliotechu (bud. D-21, pl. Grunwaldzki 11a) i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.
Grupa PWR Racing Team działająca przy Wydziale Mechanicznym w tym sezonie ma w planach starty na zawodach w Wielkiej Brytanii (tor Silverstone), Niemczech (Hockenheimring) i Czechach (Most). 
red.