Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Studenci PWr remontują centrum opieki przy Borowskiej

14.07.2016 | Aktualizacja: 21.07.2016 13:09

Remont Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania prowadzony przez studentów Politechniki Wrocławskiej (fot. mat. studentów)

Grupa studentów Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego odnawia wnętrza Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania przy ul. Borowskiej. Na generalny remont kilku pomieszczeń połączony z wymianą instalacji elektrycznej dali sobie dwa tygodnie
Akcja odbywa się w ramach projektu Workcamp Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Do tej pory zorganizowano trzy jego edycje: w Warszawie, Krakowie i Łodzi. Za każdym razem polegały na przeprowadzeniu przez grupę wolontariuszy remontu ośrodka pomocy społecznej.
Za wrocławską edycję Workcamp odpowiada Koło nr 1 PZITB przy Politechnice Wrocławskiej.
– Obecnie remontowaną placówkę wyłoniliśmy w drodze konkursu – opowiada Paula Sumińska, studentka Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr. - Do udziału w nim zaprosiliśmy 25 rodzinnych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych z naszego regionu. W styczniu, po zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną i opisem niezbędnych prac remontowych, zdecydowaliśmy się na Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania.
Prace w budynku przy ul. Borowskiej zaczęły się 4 lipca. – Nasza grupa odnawia część ośrodka, która będzie przeznaczona na tzw. dom marzeń – tłumaczy studentka. – To miejsce dla wychowanków placówki, którzy kończą 18 lat, chcą się usamodzielnić, ale jednocześnie dalej być pod opieką wychowawców.
Na początku studenci usunęli ze ścian stare farby i zrobili miejsce na nową instalację elektryczną. – Za to już drugiego dnia spotkała nas duża niespodzianka – mówi Paula. – Pod podłogą jednego z remontowanych pomieszczeń natknęliśmy się na ukrytą piwnicę. I to całkiem sporą. Składała się z klatki schodowej i dwóch pomieszczeń.
Podczas kolejnych dni m.in. uporządkowali i wpięli do ścian kable, pokryli bruzdy zaprawą i rozpoczęli tynkowanie. Prace mają zakończyć się w tym tygodniu.
Andrzej Charytoniuk