Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Obóz integracyjny dla studentów PWr. Trwają zapisy

28.07.2016 | Aktualizacja: 29.07.2016 18:51

Tak studenci PWr bawili się na obozie w ubiegłym roku (fot. Paweł Markuszewski)

Tradycyjnie na początku września studenci Politechniki Wrocławskiej wyjadą na obóz. Organizują go sobie sami, z myślą o tych, którzy dopiero dostali się na pierwszy rok
Od 3 do 8 września w miejscowości Przemęt nad Jeziorem Wieleńskim będą nie tylko się bawić, ale też twórczo spędzać czas. W programie przygotowanym przez Samorząd Studencki PWr i Fundację Manus znajdą się m.in. zajęcia z projektowania gier planszowych, koszulek i toreb, warsztaty inżynierskie, dziennikarskie i telewizyjne, kurs tańca towarzyskiego czy panele o działalności studenckiej.
- Będąc z nami na obozie jesteś skazany na dwie rzeczy - dobrą zabawę i poznawanie ludzi. Są to znajomości, często na całe życie, które z pewnością pomogą ci wkroczyć w świat PWr i dobrze zacząć studia  – zachęcają organizatorzy na stronie internetowej wydarzenia. W tym roku motywem przewodnim obozu będzie mitologia grecka.
Zanim jednak nowi studenci wyjadą, będą mogli wziąć udział od 1 do 3 września na Politechnice w „Dniach zero”.  - To okazja, żeby poznać Wrocław, uczelnię, realia studenckiego życia oraz zawrzeć nowe znajomości, a to wszystko pod okiem doświadczonych kolegów - informują organizatorzy.
Uczestnicy będą mieszkać w jednym z akademików Politechniki Wrocławskiej, a samorząd przygotowuje dla nich bogaty program wydarzeń. W ubiegłym roku pierwszoroczniacy uzyskali sprawdzone porady m.in.  jak skutecznie szukać mieszkania we Wrocławiu, bezstresowo załatwić sprawę w dziekanacie czy… nastawić pralkę. 
- Studia to nie tylko nauka. Wręcz przeciwnie! Wokół uczelni dzieje się dużo więcej. Z nami najlepiej poznasz ten świat i od samego początku będziesz wiedział co się dzieje – przekonują organizatorzy obozu, zachęcając do zapisów. Koszt wyjazdu wynosi: dni zero i wyjazd na obóz (z transportem) - 675 zł, sam obóz (bez transportu) – 555 zł. Więcej szczegółów tutaj.
ISZ