Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

PWR Racing Team na piątkę. Kolejny udany start studentów Politechniki

08.08.2016 | Aktualizacja: 16.08.2016 10:37

PWR Racing Team na zawodach Formuły Student w Czechach (fot. archiwum zespołu)

Nasi studenci z PWR Racing Team nie zwalniają tempa. Po świetnym występie w Anglii, pojechali na zawody do Czech, gdzie powtórzyli wynik z lipca i zajęli bardzo wysokie piąte miejsce. Dodatkowo okazali się najlepsi w konkurencji skid pad, w teście przyspieszenia uplasowali się na drugim miejscu, a w autocrossie na trzecim
Zawody odbywały się od 3 do 6 sierpnia na torze Most w Czechach. W rywalizacji wzięło udział łącznie 35 zespołów z różnych krajów. PWR Racing Team walczył w klasie aut z silnikami spalinowym razem 24 innymi ekipami.
W zawodach wziął udział bolid RT07, nad którym studenci Politechniki Wrocławskiej pracowali przez cały rok. Pojazd waży 195 kg, a jego strukturą nośną jest monokok (monocoque) zbudowany z prepregów węglowych, piany, tzw. honeycombu aluminiowego (czyli materiału o strukturze plastra miodu), polamidu i żywic epoksydowych. Jest wyposażony w pakiet aerodynamiczny, czyli przednie i tylne skrzydła, których zadaniem jest zwiększyć przyczepność pojazdu na zakrętach.

pwr_racing_Czechy2016_3.jpg

Największym osiągnieciem okazało się zwycięstwo w konkurencji skid pad. Polega ona na jak najszybszym pokonaniu ciasnego toru w kształcie ósemki. Bolid RT07, prowadzony przez kierowcę z PWr, przejechał jedno okrążenie tego mini toru w zaledwie 5,84 sek. Szybkość pojazdu naszych studentów potwierdziły wyniki kolejnej konkurencji: acceleration. Tutaj testowane jest przyspieszenie bolidu na odcinku 75 m. RT07 pokonał ten dystans w 3,86 sek. i ustąpił pola jedynie reprezentantom z Uniwersytetu Erlangen-Norymberga (3,65 sek.).  Na podium udało się również stanąć w konkurencji autocross, czyli jak najszybszym pokonaniu całego okrążenia toru, na którym w niektórych miejscach znajdują się przeszkody w postaci pachołków. 

pwr_racing_Czechy2016_2.jpg

W pozostałych konkurencjach ekipa PWR Racing Team zajmowała miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki, co ostatecznie złożyło się na 5. lokatę w klasyfikacji generalnej. Oznacza to, że studenci z Wrocławia wyrównali swoje najlepsze osiągnięcie w historii z lipca tego roku z toru Silverstone.
Przedstawiciele PWR Racing Team nie mają czasu na długie świętowanie dobrego wyniku, gdyż już od wtorku zaczynają rywalizację w Niemczech, gdzie będą walczyć na legendarnym torze Hockenheim (9-14 sierpnia).
ACH